A- A A+

Burmistrz Miasta Piechowice informuje, że zgodnie z podjętymi Uchwałami Rady Miasta w sprawie zmiany nazw ulic na terenie miasta Piechowice w dniu 29 czerwca 2017r. oraz według ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli i urządzeń użyteczności publicznej ( Dz. U. z 2016r., poz. 744 ) z naszego miasta zniknęły bezpowrotnie tacy patronowie naszych ulic, jak :

Michał Żymierski, ulica będzie nosić nazwę „Kryształowa”

Karol Świerczewski, ulica będzie nosić nazwę „Przemysłowa”

Marian Buczek, ulica będzie nosić nazwę „Papierników”

Marceli Nowotko, ulica będzie nosić nazwę „Robotnicza”

Aleksander Zawadzki, ulica będzie nosić nazwę „ Izerska”

Zniknęła również niechlubna data 22 Lipca, a ulica nazywać się będzie „Lipowa”

Zmiany nazw ulic, a raczej towarzyszące im procedury reguluje tzw. ustawa dekomunizacyjna, podjęta przez Sejm 1 kwietnia 2016r.

Ważne dla mieszkańców, którzy mieszkają przy ulicach, które zmieniły nazwy.

Ustawa mówi jasno, że zmiana nazwy ulicy dokonana na podstawie wyżej wymienionej ustawy nie będzie miała wpływu na ważność dokumentów zawierających nazwę dotychczasową. Oznacza to, że dowody osobiste, prawa jazdy, dowody rejestracyjne samochodów, mimo zmiany ulicy przy, której mieszka osoba legitymująca się nimi, będą ważne dopóki nie upłynie ich termin ważności.

Ustawodawca zdecydował również, że pisma oraz postępowania sądowe i administracyjne w sprawach dotyczących zmiany nazwy ulicy, dokonanej na mocy tej ustawy, w księgach wieczystych, rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych będą wolne od opłat.

Nazwy wyżej wymienionych ulic obowiązywać będą od dnia 25 lipca

Burmistrz Miasta Piechowice

Witold Rudolf

 


14 Lip 2019
10:00AM -
Turniej w grę Patankę-Boule
czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Informujemy, że serwis piechowice.pl uzywa plików cookies

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Gmina miejska Piechowice przetwarza Państwa dane osobowe w sposób zgodny z prawem (legalny) - na podstawie i w granicach powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Więcej informacji dotyczących ochrony danych osobowych znajduje sie w zakładce RODO.