Międzynarodowy Dzień Muzyki PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
20.09.2013.
Image
Zmieniony ( 20.09.2013. )
 
Dzień Jesieni w Pakoszowie- ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
19.09.2013.
Image
Zmieniony ( 19.09.2013. )
 
"Narodowe Czytanie" utworów Aleksandra Fredry PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
09.09.2013.
ImagePiechowice to jedno z 780 miast w Polsce, gdzie w sobotę, 7 września, na skwerze przy placu zabaw czytane były dzieła hr. Aleksandra Fredry. Przy kawie wysłuchać można było m.in. fragmenty „Zemsty”, a także bajki: „Małpa w kąpieli”, „Osioł” czy „Paweł i Gaweł” w wykonaniu Ryszarda Wojnarowskiego oraz pracowników POK. W Piechowicach „Narodowe czytanie” zorganizowano po raz pierwszy. Pragniemy, by podczas kolejnych edycji „Czytania”  zainteresowanie było większe, a mieszkańcy Piechowic wzięli aktywny udział.  

"Narodowe Czytanie" to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych dzieł polskiej literatury zainicjowana w ubiegłym roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Czytanie" to zostało nazwane "narodowym", żeby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Jego podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Zmieniony ( 09.09.2013. )
Czytaj
 
Narodowe Czytanie także w Piechowicach PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
03.09.2013.
Image
Zmieniony ( 03.09.2013. )
Czytaj
 
Twarze pełne wrażeń PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
02.09.2013.
Image-Kazimierz Pichlak to osoba, w której wciąż drzemie ciekawość  świata, ludzi i nowych doświadczeń. Najlepszy fotograf wśród lekarzy i najlepszy lekarz wśród fotografów.  
Tymi słowami podczas piątkowego wernisażu wystawy fotografii pt. „Himalajskie twarze” przywitała autora wystawy, Anna Kalisz- dyrektor POK. Licznie zebrani tego popołudnia  goście mieli okazję poczuć klimat Himalajów i wypraw wysokogórskich. Pan Kazimierz swoje spostrzeżenia na temat Świata i ludzi przelewa na papier pisząc wiersze lub przy pomocy obiektywu umieszcza na przepięknych fotografiach, które wprowadzają widza poza nieznane granice innych kultur i pejzaży. Autor wystawy w charakterystyczny dla siebie, skromny i zabawny sposób, pokazał swoją pasję, jaką jest fotografowanie ludzi. Twarze ukazujące wiele emocji, uczuć, trosk życia i różne oblicza- od radości po smutek, od wczesnej młodości do późnej starości- oto bohaterowie wystawy Pana Kazimierza. Zwykli ludzie ukazani w niezwykły sposób, cząstka Himalajów uchwycona na zdjęciu i czar ulotnej chwili- te słowa chyba najlepiej oddają klimat wystawy. W trakcie wernisażu zaprezentowany został także pokaz slajdów pn.„Moje góry” pokazujący drugi aspekt miłości do Himalajów, a mianowicie piękne widoki oraz trud pokonywania niesamowicie ciężkich szlaków w niesprzyjających warunkach tybetańskiej aury.
Zadowoleni goście wernisażu mogli również nabyć tomiki poezji doktora Pichlaka z własnoręcznie wpisaną przez autora dedykacją. Wiele miłych i poruszających słów pochwały skierowanych do Pana Kazimierza jest najwspanialszą nagrodą nie tylko dla autora, ale także dla organizatora wystawy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zbioru ponad 50 fotografii składających się na wystawę „Himalajskie twarze”, którą prezentujemy w galerii Cztery Pory Roku w Piechowickim Ośrodku Kultury, ul. Żymierskiego 53.  
Wystawa czynna do 30 września br. od poniedziałku do piątku  w godz. 10.00-17.00
Zmieniony ( 02.09.2013. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 440

design by www.treephoto.pl