MOJE MALOWANIE PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
18.11.2013.
Image Tak zatytułował swoją wystawę Andrzej Woźniak, znany, jeleniogórski artysta plastyk, którą w miniony piątek uroczyście otwarto w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury. „ Będzie to krótka opowieść o człowieku bardzo serdecznym , pozytywnym oraz życzliwym , który bez względu na to czy weźmie do ręki ołówek, pędzel czy piórko zawsze osiąga efekt doskonały” - powiedziała dyrektor POK, Anna Kalisz tytułem wstępu do biograficznej prezentacji multimedialnej rozpoczynającej wernisaż. Jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe ponieważ Andrzej Woźniak rysuje oraz maluje, zachwycając odbiorców pięknem architektury wyczarowanym akwarelą , wyrazistymi  portretami i karykaturami wykonanymi węglem , tuszem lub ołówkiem oraz tajemniczą symboliką ukrytą wśród ostrych barw akryli. Architekt z wykształcenia, malarz z potrzeby duszy i wyboru zaczynał swoją karierę artystyczną od tego co było jego sercu najbliższe. Już podczas studiów powstały pierwsze szkice malarskie zamków w Iłży, Chęcinach, Łańcucie, Janowcu, Malborku  czy Kazimierzu Dolnym, nieco później dołączyły do tej kolekcji zamek Czocha, Bolków, Chojnik i inne zamki oraz pałace naszego regionu. Wszystkie te wyjątkowe zabytki  możemy każdego dnia obejrzeć w albumie „ZAMKI I PAŁACE DOLNEGO ŚLĄSKA w akwareli Andrzeja Woźniaka” dostępnym w piechowickiej bibliotece.
Zmieniony ( 18.11.2013. )
Czytaj
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
13.11.2013.

ImagePiątkowy wieczór, biało- czerwone barwy, świąteczna atmosfera i setka głosów splecionych w jednej pieśni … „Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy”. Tak Piechowice rozpoczęły świętowanie niepodległości. Wielką moc i siłę, jakie wraz z hymnem wypełniły wnętrze sali Piechowickiego Ośrodka Kultury, wniosły w to świętowanie dwie wspaniałe, piechowickie grupy wokalne. Połączone siły chóru HAFRA i zespołu SZKLARKI podkreśliły podniosły i narodowy charakter uroczystości. Obchody Dnia Niepodległości uświetnił także występ uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach, którzy profesjonalnie zaprezentowali  historyczny montaż poetycko- muzyczny. Głównym punktem programu był koncert Jacka Telusa. Artysta śpiewająco wprowadził zgromadzonych gości w świat pięknej polskiej poezji. Niejednokrotnie już wykonywał w Piechowicach utwory znakomitych polskich pisarzy. Tego roku były to utwory Juliana Tuwima, które dzięki muzyce skomponowanej przez wykonawcę nabrały nowego brzmienia. Podkreślając niepowtarzalność tego święta artysta rozpoczął swój koncert piosenką o radości i dumie jaką niesie ze sobą wolność oraz niepodległość. Licznie przybyli goście spędzili ten wyjątkowy czas w nastrojowym klimacie ciesząc się polską teraźniejszością i możliwością wspólnych spotkań.
POK

Zmieniony ( 13.11.2013. )
Czytaj
 
III Przegląd dziecięcej i młodzieżowej twórczości literackiej PDF Drukuj Email
Redaktor: Administrator   
12.11.2013.

 
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy " MOJE MALOWANIE" Andrzeja Woźniaka PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
07.11.2013.

Image

 

UWAGA!

Podczas wernisażu będzie istniała możliwość nabycia niepowtarzalnych albumów

„ZAMKI I PAŁACE DOLNEGO ŚLĄSKA w akwareli Andrzeja Woźniaka”,

a także dzieł artysty przywiezionych specjalnie na tę okazję.


Dodatkowo w trakcie trwania wystawy będzie możliwość zakupu wskazanych przez autora prac, a także składanie indywidualnych zamówień.

Andrzej Woźniak tel. 606 102 193

Zmieniony ( 07.11.2013. )
 
Obchody Dnia Niepodległości w Piechowicach PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
07.11.2013.
Image
Zmieniony ( 07.11.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 450

design by www.treephoto.pl