Zapraszamy na wernisaż Joanny Adamczuk "MIĘDZY NAMI" PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
06.02.2014.
Image
Zmieniony ( 06.02.2014. )
 
Zapisać w pamięci obraz PAPIEŻA -POETY PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
23.01.2014.


Image„ Spotykamy się tutaj,  aby utrwalić w pamięci obraz Karola Wojtyły jako człowieka wielkiej miłości do Boga i ludzi oraz aby jednocześnie zapisać w pamięci  obraz  Wielkiego Człowieka niewątpliwej miłości do sztuki”- mówiła wczorajszego popołudnia do uczestników uroczystego otwarcia wystawy „Jan Paweł II SANTO SUBITO”, prowadząca  tą uroczystość  Anna Kalisz, dyrektor Piechowickiego Ośrodka Kultury. „Świat bez sztuki naraża się na to, że będzie światem zamkniętym na miłość” cytowano dalej słowa Papieża Jana Pawła II. Karol Wojtyła już jako kilkunastoletni chłopak mocno był zaangażowany w sztukę aktorską, a w okresie późniejszym  doskonale odnalazł się także w poezji. „Renesansowy psałterz” to wiersz, który został wybrany z bogatej twórczości Papieża Polaka, aby przybliżyć gościom wernisażu sylwetkę Papieża – Poety.
Na wystawie „Jan Paweł II SANTO SUBITO ” prezentowane są również inne utwory Ojca Świętego, które wyeksponowano w otoczeniu wielu cennych pamiątek i prac artystycznych związanych z osobą Jana Pawła II. Wystawa ta powstała dzięki mieszkańcom Piechowic, którzy wsparli inicjatywę Piechowickiego Ośrodka Kultury i dostarczyli wiele ciekawych prac oraz eksponatów na potrzeby wystawy.
Zmieniony ( 23.01.2014. )
Czytaj
 
serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy santo subito PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
14.01.2014.
Image
Zmieniony ( 14.01.2014. )
 
Piechowickie kolędowanie PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
13.01.2014.
Image- „ Jestem zachwycony tym co zobaczyłem i będę dążył do tego aby w przyszłości zrealizować podobne kolędowanie u nas w Poznaniu . Taka koncepcja wspólnego kolędowania łączy całe Piechowice, od najmłodszych do najstarszych. Kolędując z wami zobaczyliśmy chyba wszystkie grupy śpiewające w waszym mieście i dodam jeszcze - bardzo dobrze śpiewające.”
Tak ocenił VI edycję NASZEGO KOLĘDOWANIA dyrygent Chóru Parafii Farnej z Poznania p. Paweł Łuczak , który wraz z 17 osobową grupą chórzystów był gościem honorowym piechowickiego kolędowania. Występ Chóru Parafii Farnej , który przyjechał do Piechowic na zaproszenie chóru Harfa,  był mistrzowskim akordem w bogatym repertuarze kolęd i pastorałek wykonywanych przez piechowickich wokalistów.
Zmieniony ( 13.01.2014. )
Czytaj
 
Coraz więcej łączy Piechowice z Semily PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
09.01.2014.

Image

Ostatni miesiąc 2013r był kolejnym krokiem w rozwoju sąsiedzkiej współpracy kulturalnej pomiędzy Piechowicami i Semily. Dnia 18 grudnia w Piechowickim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie osób odpowiedzialnych i wpierających działania kulturalne oraz artystyczne po stronie polskiej i czeskiej. Na spotkanie przybyła Vicestarostka p.Marcela Volsickova oraz dyrektorzy wszystkich placówek kulturalnych m. Semily. Obecni byli również Burmistrz i Sekretarz Miasta Piechowice p. Witold Rudolf oraz p. Iwona Sobaś-Łużniak, a także osoby odpowiedzialne za rozwój współpracy kulturalnej pogranicza. Spotkanie to miało na celu omówienie wzajemnego włączenia się w główne imprezy każdego z miast.

Zmieniony ( 09.01.2014. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 464

design by www.treephoto.pl