Jan Paweł II SANTO SUBITO zapraszamy do włączenia się w organizację wystawy PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
10.12.2013.
Image
Zmieniony ( 10.12.2013. )
 
Święty Mikołaj dotarł już do Piechowic ! PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
06.12.2013.

ImageMikołaj bardzo pracowicie spędza czas w Piechowicach. Obdarował prezentami już ok. 400 dzieci i niektórych dorosłych. Obiecał, że do północy zajrzy do każdego domu aby wszędzie zagościła  radość i uśmiech. Szczegóły z wizyty Świętego Mikołaja już w przyszłym tygodniu.

POK

 


 

Zmieniony ( 06.12.2013. )
Czytaj
 
ZMAGANIA MŁODYCH AUTORÓW PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
02.12.2013.

Image-„Musicie pisać, poprawiać, sprawdzać i znowu pisać. Dajcie wasz tekst komuś bliskiemu do sprawdzenia. Czasem wystarczy zmienić jedno zdanie lub kilka przecinków i kropek, aby wasze opowiadania i wiersze stały się zrozumiałe, sensowne oraz ciekawe”. Takie słowa skierowała do uczestników III Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej przewodnicząca jury p. Joanna M. Chmielewska, znana autorka literatury dla dzieci i dorosłych. Jury, do którego oprócz przewodniczącej zaproszenie przyjęły również p. Alicja Raczek i p. Halina Wieczorek, naprawdę bardzo dokładnie analizowało treść wierszy i opowiadań przygotowanych przez młodych autorów. Spośród 21 uczestników przeglądu, prezentujących własne wiersze i opowiadania w dwóch kategoriach wiekowych, dziewięć osób „stanęło na podium” zajmując miejsca od I do III, a dwie zostały wyróżnione. Byli to następujący młodzi twórcy,

 

 w kategorii POEZJA kl. IV – VI SP :                  
 - Sara Kowalewska (SP Piechowice) / miejsce I                              
- Kacper Kaczmarek (SP nr 7 Jelenia Góra) / miejsce II                       
- Oskar Kłyszyński (SP Piechowice) / miejsce III                        
- Karolina Tokarek (SP Piechowice) / wyróżnienie,                     

w kategorii PROZA  kl. IV – VI SP :
- Anna Palińska (SP Szklarska Poręba) / miejsce I        
- Julia Szefer (SP Piechowice) / miejsce II
- Jakub Kukulski (SP Piechowice) / miejsce III
- Nicoletta Marceniuk (SP Piechowice) / wyróżnienie,

w kategorii POEZJA kl. I-III gimnazjum :             
- Wiktor Lebioda (gimnazjum w Karpaczu) / miejsce I,                                   
                                                                        
w kategorii PROZA kl. I-III gimnazjum:
- Karolina Szach (gimnazjum w Piechowicach)/ miejsce I        
- Justyna Janik  (gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze)/ miejsce II.
Zmieniony ( 02.12.2013. )
Czytaj
 
ZApraszamy na III Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej twórczości literackiej PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
27.11.2013.
Image
Zmieniony ( 27.11.2013. )
 
Nowości wydawnicze w piechowickiej bibliotece PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
18.11.2013.

ImageW ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” ze środków finansowych Biblioteki Narodowej Miejska Biblioteka Publiczna w Piechowicach w roku 2013 otrzymała dotację w wysokości 3200zł. Pozyskane środki finansowe  przeznaczono na zakup literatury pięknej dla dorosłych oraz literatury pięknej i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży.
Wśród nowych książek znalazły się najnowsza książka Stephena Kinga „Doktor Sen”, „W otchłani mroku” Marka Krajewskiego, „Inferno” Dana Browna, „Anioł w kapeluszu” Moniki Szwaji, bestsellery skandynawskich autorów powieści kryminalnych Hakana Nessera i Jo Nesbo, a także nowe pozycje dla pań Nory Roberts i Danielle Steel. Księgozbiór wzbogacił się również o książki tegorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Alice Munro oraz w pozycje Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” która otrzymała nagrodę Nike. Miłośnicy naszego regionu będą mogli poczytać o „Losach rezydencji dolnośląskich w latach 1945-91” oraz o „Tajnych badaniach Luftwaffe na Dolnym Śląsku”, a także odkryć „Tajemnice gór izerskich” .

 Zakupionych zostało również  wiele kolorowych książeczek dla najmłodszych m.in.  „Monster High”, „Nowe przygody Bolka i Lolka”, „Reksio” oraz dla młodzieży cykl „Dary Anioła” oraz „Percy Jackson i bogowie olimpijscy ”.  Łącznie Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o 125 pozycje zakupionych ze środków Biblioteki Narodowej oraz o 78 pozycji zakupionych ze środków własnych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby znaleźli czas na odpoczynek przy ulubionej lekturze.

POK

Zmieniony ( 20.11.2013. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 455

design by www.treephoto.pl