Święty Mikołaj dotarł już do Piechowic ! PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
06.12.2013.

ImageMikołaj bardzo pracowicie spędza czas w Piechowicach. Obdarował prezentami już ok. 400 dzieci i niektórych dorosłych. Obiecał, że do północy zajrzy do każdego domu aby wszędzie zagościła  radość i uśmiech. Szczegóły z wizyty Świętego Mikołaja już w przyszłym tygodniu.

POK

 


 

Zmieniony ( 06.12.2013. )
Czytaj
 
ZMAGANIA MŁODYCH AUTORÓW PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
02.12.2013.

Image-„Musicie pisać, poprawiać, sprawdzać i znowu pisać. Dajcie wasz tekst komuś bliskiemu do sprawdzenia. Czasem wystarczy zmienić jedno zdanie lub kilka przecinków i kropek, aby wasze opowiadania i wiersze stały się zrozumiałe, sensowne oraz ciekawe”. Takie słowa skierowała do uczestników III Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej przewodnicząca jury p. Joanna M. Chmielewska, znana autorka literatury dla dzieci i dorosłych. Jury, do którego oprócz przewodniczącej zaproszenie przyjęły również p. Alicja Raczek i p. Halina Wieczorek, naprawdę bardzo dokładnie analizowało treść wierszy i opowiadań przygotowanych przez młodych autorów. Spośród 21 uczestników przeglądu, prezentujących własne wiersze i opowiadania w dwóch kategoriach wiekowych, dziewięć osób „stanęło na podium” zajmując miejsca od I do III, a dwie zostały wyróżnione. Byli to następujący młodzi twórcy,

 

 w kategorii POEZJA kl. IV – VI SP :                  
 - Sara Kowalewska (SP Piechowice) / miejsce I                              
- Kacper Kaczmarek (SP nr 7 Jelenia Góra) / miejsce II                       
- Oskar Kłyszyński (SP Piechowice) / miejsce III                        
- Karolina Tokarek (SP Piechowice) / wyróżnienie,                     

w kategorii PROZA  kl. IV – VI SP :
- Anna Palińska (SP Szklarska Poręba) / miejsce I        
- Julia Szefer (SP Piechowice) / miejsce II
- Jakub Kukulski (SP Piechowice) / miejsce III
- Nicoletta Marceniuk (SP Piechowice) / wyróżnienie,

w kategorii POEZJA kl. I-III gimnazjum :             
- Wiktor Lebioda (gimnazjum w Karpaczu) / miejsce I,                                   
                                                                        
w kategorii PROZA kl. I-III gimnazjum:
- Karolina Szach (gimnazjum w Piechowicach)/ miejsce I        
- Justyna Janik  (gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze)/ miejsce II.
Zmieniony ( 02.12.2013. )
Czytaj
 
ZApraszamy na III Przegląd Dziecięcej i Młodzieżowej twórczości literackiej PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
27.11.2013.
Image
Zmieniony ( 27.11.2013. )
 
Nowości wydawnicze w piechowickiej bibliotece PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
18.11.2013.

ImageW ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek publicznych” ze środków finansowych Biblioteki Narodowej Miejska Biblioteka Publiczna w Piechowicach w roku 2013 otrzymała dotację w wysokości 3200zł. Pozyskane środki finansowe  przeznaczono na zakup literatury pięknej dla dorosłych oraz literatury pięknej i popularnonaukowej dla dzieci i młodzieży.
Wśród nowych książek znalazły się najnowsza książka Stephena Kinga „Doktor Sen”, „W otchłani mroku” Marka Krajewskiego, „Inferno” Dana Browna, „Anioł w kapeluszu” Moniki Szwaji, bestsellery skandynawskich autorów powieści kryminalnych Hakana Nessera i Jo Nesbo, a także nowe pozycje dla pań Nory Roberts i Danielle Steel. Księgozbiór wzbogacił się również o książki tegorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Alice Munro oraz w pozycje Joanny Bator „Ciemno, prawie noc” która otrzymała nagrodę Nike. Miłośnicy naszego regionu będą mogli poczytać o „Losach rezydencji dolnośląskich w latach 1945-91” oraz o „Tajnych badaniach Luftwaffe na Dolnym Śląsku”, a także odkryć „Tajemnice gór izerskich” .

 Zakupionych zostało również  wiele kolorowych książeczek dla najmłodszych m.in.  „Monster High”, „Nowe przygody Bolka i Lolka”, „Reksio” oraz dla młodzieży cykl „Dary Anioła” oraz „Percy Jackson i bogowie olimpijscy ”.  Łącznie Biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór o 125 pozycje zakupionych ze środków Biblioteki Narodowej oraz o 78 pozycji zakupionych ze środków własnych. Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, aby znaleźli czas na odpoczynek przy ulubionej lekturze.

POK

Zmieniony ( 20.11.2013. )
 
MOJE MALOWANIE PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
18.11.2013.
Image Tak zatytułował swoją wystawę Andrzej Woźniak, znany, jeleniogórski artysta plastyk, którą w miniony piątek uroczyście otwarto w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury. „ Będzie to krótka opowieść o człowieku bardzo serdecznym , pozytywnym oraz życzliwym , który bez względu na to czy weźmie do ręki ołówek, pędzel czy piórko zawsze osiąga efekt doskonały” - powiedziała dyrektor POK, Anna Kalisz tytułem wstępu do biograficznej prezentacji multimedialnej rozpoczynającej wernisaż. Jest to stwierdzenie jak najbardziej prawdziwe ponieważ Andrzej Woźniak rysuje oraz maluje, zachwycając odbiorców pięknem architektury wyczarowanym akwarelą , wyrazistymi  portretami i karykaturami wykonanymi węglem , tuszem lub ołówkiem oraz tajemniczą symboliką ukrytą wśród ostrych barw akryli. Architekt z wykształcenia, malarz z potrzeby duszy i wyboru zaczynał swoją karierę artystyczną od tego co było jego sercu najbliższe. Już podczas studiów powstały pierwsze szkice malarskie zamków w Iłży, Chęcinach, Łańcucie, Janowcu, Malborku  czy Kazimierzu Dolnym, nieco później dołączyły do tej kolekcji zamek Czocha, Bolków, Chojnik i inne zamki oraz pałace naszego regionu. Wszystkie te wyjątkowe zabytki  możemy każdego dnia obejrzeć w albumie „ZAMKI I PAŁACE DOLNEGO ŚLĄSKA w akwareli Andrzeja Woźniaka” dostępnym w piechowickiej bibliotece.
Zmieniony ( 18.11.2013. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 454

design by www.treephoto.pl