Biżuteria z darów natury przebojem DNIA JESIENI PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
30.09.2013.
ImageGromkie brawa i głośny aplauz licznie zgromadzonej publiczności, towarzyszyły małym modelkom w sobotnie popołudnie podczas pokazu mody własnoręcznie wykonanej jesiennej biżuterii. Pokaz ten zorganizowano w ramach imprezy plenerowej „Dzień jesieni”, która miała miejsce 28 września br.,tak jak i w roku ubiegłym na terenie Pałacu Pakoszów.   Za najpiękniejszą jesienną biżuterię jury konkursu „Korale z darów jesieni” uznało zestaw wykonany przez 7- letnią Kornelię. Z wielkim wdziękiem prowadziła ona korowód modelek, prezentując z dumą jarzębinowo – kasztanowe korale, kolczyki i bransoletę. Równie znakomicie wyglądały podczas tego wyjątkowego pokazu mody pozostałe dziewczynki, które także wykonały wspaniałe korale i bransolety, dlatego każda z nich otrzymała od organizatorów drobny upominek. Kolejnym ciekawym, jesiennym akcentem  była wystawa prac konkursowych pn. „Jesienny bukiet”. Na konkurs  ten dostarczone zostały 24 bukiety, które ozdobiły granitowy dziedziniec przed wejściem głównym do pałacu. Jury konkursowe, w skład którego weszli właściciele pałacu Pakoszów, miało poważny dylemat komu przyznać główną nagrodę, albowiem wszystkie bukiety były naprawdę niepowtarzalne. Za najciekawszą jednak uznana została kompozycja wykonana przez p. Dorotę Stelmach i Mariolę Sieniuć, które nie przyznały się jak podzielą główną nagrodę w postaci obrazu przekazanego na ten cel przez p. Danutę i Eugeniusza Stalnik. Na pewno zdecydowanie łatwiej będzie paniom zarządzić drugą częścią nagrody, albowiem jak się domyślamy wspólnie wybiorą się na pyszny deser, aby skonsumować bon poczęstunkowy ufundowany przez Pałac Pakoszów. Innym przebojem artystycznym podczas sobotniego, jesiennego spotkania w plenerze był „Koncert muzyki tanecznej i filmowej”  w wykonaniu M.Fliegra, R.Krupy i D.Idziak, dzięki któremu nie tylko zrobiło się muzycznie, ale i tanecznie.
Zmieniony ( 07.10.2013. )
Czytaj
 
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Haliny Truszczyńskiej PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
25.09.2013.

Zmieniony ( 26.09.2013. )
 
Międzynarodowy Dzień Muzyki PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
20.09.2013.
Image
Zmieniony ( 20.09.2013. )
 
Dzień Jesieni w Pakoszowie- ZAPRASZAMY PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
19.09.2013.
Image
Zmieniony ( 19.09.2013. )
 
"Narodowe Czytanie" utworów Aleksandra Fredry PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
09.09.2013.
ImagePiechowice to jedno z 780 miast w Polsce, gdzie w sobotę, 7 września, na skwerze przy placu zabaw czytane były dzieła hr. Aleksandra Fredry. Przy kawie wysłuchać można było m.in. fragmenty „Zemsty”, a także bajki: „Małpa w kąpieli”, „Osioł” czy „Paweł i Gaweł” w wykonaniu Ryszarda Wojnarowskiego oraz pracowników POK. W Piechowicach „Narodowe czytanie” zorganizowano po raz pierwszy. Pragniemy, by podczas kolejnych edycji „Czytania”  zainteresowanie było większe, a mieszkańcy Piechowic wzięli aktywny udział.  

"Narodowe Czytanie" to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych dzieł polskiej literatury zainicjowana w ubiegłym roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. "Czytanie" to zostało nazwane "narodowym", żeby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Jego podstawowym celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.
Zmieniony ( 09.09.2013. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 442

design by www.treephoto.pl