WIECZORNICA Z OKAZJI DNIA NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
03.11.2014.
Image
Zmieniony ( 03.11.2014. )
 
KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
28.10.2014.

ImageUprzejmie informujemy, że dnia 31października br.(tj.piątek) Piechowicki Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna będą nieczynne.

 

                                                                Za utrudnienia i niedogodności przepraszamy

                                                                POK

 
MAGNETYZM PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
13.10.2014.
ImageEmanuela Czujowska to bohaterka piątkowego wernisażu wystawy, prezentowanej obecnie w galerii Piechowickiego Ośrodka Kultury, zatytułowanej POWIDOKI.
- Jest osobą wyjątkową, obdarzoną rzadką cechą skupiania wokół siebie ludzi wrażliwych na piękno. Emanuela posiada pewien magiczny magnetyzm i gdziekolwiek się pojawia rozdaje ludziom piękno, dobro, wrażliwość oraz mądrość, mówiła o artystce Anna Kalisz – dyrektor POK, w trakcie wernisażu. To prawda, Emanuela Czujowska to postać, którą zawsze otacza liczne grono pasjonatów sztuk pięknych. Świadczy o tym nie tylko 70 -osobowa publiczność goszcząca na piechowickim wernisażu, ale także stale rosnąca liczba uczestników zajęć z rysunku i malarstwa oraz członków grupy plastycznej Π – art. Pani Emanuela od 2 lat prowadzi w POK zajęcia z rysunku i malarstwa dla dorosłych z których systematycznie korzysta 8-10 osób. W marcu br. została przewodniczącą piechowickiej grupy Π – art, która z początkowej liczby 15 członków „rozrosła” się już do 23 osób. Jest artystką wielowymiarową. Pracowita, kreatywna i wszechstronnie wykształcona. Osiedliła się w Kopańcu i tam aktywnie działa w „Grupie Artystycznej Kopaniec”, inicjując i realizując ciekawe wydarzenia kulturalne. Tam też prowadzi, wspólnie z zaprzyjaźnionym artystą Piotrem Syposzem, przydomową galerię „Wysoki Kamień”.
Dzięki tej współpracy goście wernisażu wysłuchali także recitalu Piotra Syposza, który uświetnił to wydarzenie. Artysta wykonał własne kompozycje, które pozwoliły odbiorcom na chwile odpoczynku i refleksji. Niewykluczone, że w roku przyszłym zaprezentujemy w Piechowicach również formy artystyczne z kamienia, metalu i drewna wykonywane przez p. Piotra. Dzisiaj jednak jesteśmy pełni uznania dla twórczości Emanueli Czujowskiej, której prace cechuje wielka różnorodność materiałów i kompozycji. Najbardziej adekwatną oceną wystawy pt. „Powidoki” jest wpis do kroniki następującej treści „Talent! Profesjonalizm! I wrażliwość!”.
                                        POK
Zmieniony ( 13.10.2014. )
Czytaj
 
PAŁAC ,BUKIETY,ZABAWY I ŚPIEW PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
06.10.2014.

ImageTaki obraz malował się przed oczami wszystkich odwiedzających w sobotnie popołudnie Pałac Pakoszów.
Autorem takiego pejzażu był Piechowicki Ośrodek Kultury, który już po raz IV zorganizował na terenie pałacu imprezę pod nazwą „Dzień Jesieni”.
Wszystkich przybyłych uroczyście powitali Burmistrz Miasta Piechowice p. Witold Rudolf i współwłaściciel Pałacu Pakoszów Christopher Hartmann, zgodnie uznając„Dzień Jesieni” jako udane, wspólne działanie promocyjne. To słoneczne, jesienne popołudnie uatrakcyjniały także: ognisko i kiełbaski    z grilla ufundowane przez p. Irenę Chromik i p. Annę Krystkiewicz, „Miasteczko ruchu drogowego” prowadzone przez p. Grzegorza Rybarczyka, Turniej w bule przygotowany przez Klub AA „Eden” oraz foto sesja „W stroju z dawnych lat”.

Zmieniony ( 06.10.2014. )
Czytaj
 
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy "Powidoki" Emanueli Czujowskiej PDF Drukuj Email
Redaktor: POK   
03.10.2014.
Image
Zmieniony ( 03.10.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 55 - 63 z 510

design by www.treephoto.pl