Advertisement
WYBORY ŁAWNIKÓW SĄDOWYCH KADENCJA 2016-2019
Redaktor: Administrator   
22.06.2015.

ImageW związku z upływającą kadencją ławników,  informujemy, że do 30 czerwca 2015 r. można  zgłaszać Radzie Miasta Piechowice kandydatów na ławników. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją:

ŁAWNIKIEM MOŻE BYĆ WYBRANY TEN, KTO:

  • ma obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
  • jest nieskazitelnego charakteru,
  • ukończył 30 lat i nie przekroczył 70 lat,
  • jest zatrudniony, prowadzi działalność gospodarczą lub mieszka w miejscu kandydowania co najmniej od roku,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • jest zdolny, ze względu na stan zdrowia, do pełnienia obowiązków ławnika.
Czytaj
 
Wakacje z POK
Redaktor: Administrator   
17.06.2015.

 
Koncert Rodzin Muzykujących
Redaktor: Administrator   
17.06.2015.

Zmieniony ( 29.06.2015. )
 
Polska Biega
Redaktor: Administrator   
16.06.2015.

 13 czerwca w Piechowicach na terenie Publicznego Gimnazjum odbyła się XI edycja ogólnopolskiej imprezy sportowej pod nazwą "Polska Biega 2015". W imprezie wzięło udział około 200 uczestników. Impreza cieszyła się największym zainteresowaniem wśród najmłodszym uczestników. W kolejności startowały przedszkolaki, dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjaliści. Niestety zabrakło w tym roku młodzieży licealnej.  Zaskoczeniem tegorocznej imprezy okazała się duża frekwencja w kategorii rodzina, w której wystartowało 15 drużyn. Współzawodnictwo w tej kategorii sprawiło, że zawody przybrały wymiar nie tylko rywalizacji stricte sportowej skierowanej na osiągniecie dobrego wyniku, ale także wymiar dobrej zabawy i radości ze wspólnie spędzonego czasu. 

fotorelacja z imprezy »

Zmieniony ( 29.06.2015. )
Czytaj
 
Komunikat
Redaktor: Administrator   
16.06.2015.

ImageW dniu 10 czerw 2015 r. Burmistrz Miasta Piechowice Witold Rudolf  podpisał Porozumienie z Komendą Miejską Policji w Jeleniej Górze o dodatkowe służby pełnione na terenie miasta Piechowice.
Służby pełnione będą ze szczególnym uwzględnieniem:

  • egzekwowania przepisów ładu i porządku publicznego,
  • egzekwowania przepisów ruchu drogowego,
  • egzekwowania zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych,
  • zapobiegania popełnianiu przestępstw i wykroczeń

Służby będą pełnić dwuosobowe patrole.
     


BURMISTRZ MIASTA PIECHOWICE
WITOLD RUDOLF              

 
Polska Biega
Redaktor: Administrator   
02.06.2015.

 

W sobotę 13 czerwca, na terenie Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Piechowicach odbędzie się XI Edycja ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”, pod patronatem Burmistrza Miasta Piechowice Pana Witolda Rudolfa. Celem akcji jest zmobilizowanie w jednym dniu jak największej ilości miłośników biegania do tego, by wspólnie pokonywali wyznaczone trasy. Biegi zorganizowane zostaną w kategorii: przedszkolaki, klasy I – II, klasy III – IV, klasy V – VI, gimnazjum, liceum, open kobiety, open mężczyźni, rodzina i osoby niepełnosprawne na dystansach: 100 m, 150 m, 300 m, 500 m, 800 m, 1500 m, 3000 m.

Organizator zapewnia zabezpieczanie medyczne. Przewidziane są także dodatkowe atrakcje dla dzieci, dyplomy dla każdego uczestnika i nagrody dla zwycięzców, a także napoje i posiłek. 

 

Zmieniony ( 29.06.2015. )
 
Dzień dziecka w Piastowie
Redaktor: Administrator   
12.06.2015.

 W dniu 07.06.2015 odbył się na boisku Osiedla Piastów festyn z okazji Dnia Dziecka. W imprezie uczestniczyły zarówno dzieci jak i dorośli mieszkańcy naszych Osiedli.
W tym dniu organizatorzy (radni Osiedli) przygotowali dla uczestników czas wypełniony konkursami z nagrodami, obfity słodki poczęstunek, napoje, pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz malowanie buziek.
Aktywność uczestników przekonała nas, że był to dla wszystkich miło spędzony dzień. Z dorosłych największym zaangażowaniem w zabawie wykazał się Pan Burmistrz Witold Rudolf.
Dziękujemy mieszkańcom za wspólnie spędzony czas i zabawę.
Szczególne podziękowania dla władz miasta, firm: „METAL”, „VEPA”, Piekarnictwo-Cukiernictwo „Kraina Ciast” Pakoszów, państwu Bożenie i Andrzejowi Bartosiak, mamom za pyszne ciasta, panu Arkadiuszowi Rudolf za nagłośnienie, pani Joannie za malowanie buziek, panu Grzegorzowi Rybarczyk oraz wszystkim osobom, które pomagały w obsłudze imprezy.

Radni: Irena Chromik i Leon Smolczyński

Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 20 z 1968
design by www.treephoto.pl