Plany projektowe w ramach programu Interreg VA Republika Czeska  Polska
Redaktor: POK   
13.10.2015.
Image Wczorajszego dnia w czeskim Důmu dětí a mládeže w Rokytnicy nad Jizerou  miało miejsce kolejne, robocze spotkanie  przedstawicieli miast Piechowice i Rokytnice nad Jizerou. Spotkanie to miało na celu omówienie propozycji projektowych każdego z partnerów i zaplanowaniu wspólnych działań na lata 2016 – 2020.  Zarówno  Piechowice jak i Rokytnice nad Jizerou planują działania polegające na zachowaniu oraz odnowie atrakcji kulturowych i przyrodniczych przyczyniające się do poprawy warunków rozwoju turystyki na obszarze polsko – czeskiego pogranicza. Drugim z kierunków jest wzmacnianie integracji społeczności lokalnych w oparciu o współpracę instytucji obydwu miast. Pierwszym etapem będzie przygotowanie propozycji projektowej łączącej potrzeby Piechowickiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miasta Rokytnice i Důmu dětí a mládeže w Rokytnicy nad Jizerou. Kolejne propozycje projektowe będą dotyczyły działań pomiędzy Urzędami Miast Piechowice i Rokytnice.

 

                                                                                                            POK

 

Zmieniony ( 13.10.2015. )
Czytaj
 
Informacja
Redaktor: Administrator   
13.10.2015.

ImageInformujemy, że zgodnie z pismem Wojewody Dolnośląskiego z dnia 09.10. 2015 r., w dniach 13 – 15 października 2015 r. (termin zapasowy 16 października) na terenie całego kraju prowadzone będą ćwiczenia RENEGADE-SAREX. W ramach tych ćwiczeń z  syren alarmowych na terenie Piechowic wyemitowane zostaną sygnały „ogłoszenie alarmu” – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut , oraz „odwołanie alarmu” – ciągły dźwięk syreny  w okresie trzech minut.

MCZK w Piechowicach

 
Ankieta
Redaktor: Administrator   
12.10.2015.
ImageSzanowny Mieszkańcu,

w związku z realizacją opracowania
„Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice”
Urząd Miasta Piechowice zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety
dla budynku mieszkalnego jednorodzinnego


Dziękując z góry za wzięcie udziału w badaniu podkreślenia wymaga fakt, iż dzięki aktywnej współpracy mieszkańców gminy miejskiej Piechowice, możliwe będzie pozyskanie rzetelnej wiedzy do opracowania Planu Gospodarki Niskoemisyjnej,  a co za tym idzie - wyznaczenia przedsięwzięć wskazanych do dofinansowania z  Nowej Perspektywy Finansowej na lata 2014-2020 uwzględniających realne potrzeby mieszkańców.
Gmina Miejska Piechowice przystąpiła do realizacji zadania opracowania „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice”. Plan Gospodarki Niskoemisyjnej (PGN) to DOKUMENT o  znaczeniu strategicznym. Wskazuje się w nim działania prowadzące do transformacji wszystkich sektorów gospodarki, której efektami będą: redukcja emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i redukcja zużycia energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej. Perspektywa rozpatrywanych przedsięwzięć: lata 2015 – 2020.
PGN znacznie zwiększa szanse rozwoju gospodarki w gminach. To wszystko dzięki możliwości wykorzystania środków unijnych w latach 2014-2020. Posiadanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej będzie wpływać na możliwość uzyskania wsparcia dla szeregu inwestycji ze środków finansowych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.
Przewidywany termin zakończenia prac nad  „Planem gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Piechowice” to 31 grudzień 2015 r.
W przypadku pytań odnośnie realizacji projektu proszę o kontakt z koordynatorem zadania po stronie Wykonawcy: Pan Przemysław Stępień, tel. 605 545 443, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub koordynatorem po stronie Gminy: Pani Dorota Piróg, tel. 75 754 89 27, e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć


Prosimy o uzupełnienie ankiety do dnia 28 października 2015 r. Wypełnione ankiety można przesyłać w wersji elektronicznej na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub składać w sekretariacie UM Piechowice.

 
Ogłoszenie
Redaktor: Administrator   
12.10.2015.
ImageGmina Miejska Piechowice informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w zamówieniu na sprzęt komputerowy, szczegóły ogłoszenia »
Zmieniony ( 12.10.2015. )
 
Portrety mieszkańców
Redaktor: POK   
09.10.2015.

Image Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu o wernisażu Katarzyny Rotkiewicz- Szumskiej. Artykuł dostępny po kliknięciu w link poniżej

http://pok.piechowice.pl/n,portrety-mieszkancow

Zmieniony ( 09.10.2015. )
 
Informacja dla mieszkańców Piastowa i Pakoszowa
Redaktor: Administrator   
07.10.2015.
 
ZAPROSZENIE NA KONSULTACJE SPOŁECZNE
Redaktor: Administrator   
05.10.2015.

ImageZAPROSZENIE NA KONSULTACJE SPOŁECZNE
w dniu 15 października 2015 roku
Zapraszam Mieszkańców Piastowa i Pakoszowa na konsultacje społeczne w sprawie zmiany obszaru i nazwy Osiedla Piastów w sposób zaproponowany przez grupę mieszkańców.

        Z poważaniem          

         (-) Witold Rudolf           
Burmistrz Miasta Piechowice

Zmieniony ( 07.10.2015. )
Czytaj
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 2031
Miasto w obiektywie
1.jpg

design by www.treephoto.pl