Przejście dookoła kotliny
Redaktor: Administrator   
16.09.2014.

 W dniach 19-21 września 2014r. „XI Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej
im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza”

Turystyczny rajd, którego celem jest przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej. Trasa prowadzi przez najwyższe grzbiety czterech pasm górskich otaczających Kotlinę: Karkonosze, Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie oraz Góry Izerskie. Całkowita długość trasy to aż 145 km, którą uczestnicy starają się pokonać w ciągu 48 godzin. Główną ideą imprezy jest upamiętnienie tragicznie zmarłych kolegów i ratowników Grupy Karkonoskiej GOPR: Daniela Ważyńskiego oraz Mateusza Hryncewicza.
Przejście dookoła Kotliny było w roku 2004 inicjatywą Daniela Ważyńskiego, ale nie powiodło się. Wraz z Mateuszem Hryncewiczem postanowili przejść całą morderczą pętlę dookoła Kotliny jelniogórskiej - 145 km, w roku następnym. Wyznaczyli też czas tego przejścia - 48 godzin.
Niestety nie wyszło tak jak planowali. 8 lutego 2005 roku Daniel i Mateusz zginęli w lawinie w Kotle Małego Stawu w Sudetach Zachodnich.
Miejsce startu/mety Przejścia dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza to Szałas Żywca przy dolnej stacji wyciągu na Szrenicę (ul. Urocza) w Szklarskiej Porębie.
Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://www.przejsciekotliny.org

 
Koło Nr 9 PZERiI informuje
Redaktor: Administrator   
16.09.2014.

 28 czerwca  b.r. nasze koło było wraz z Oddziałem Powiatowym Diabetyków zorganizowało obchody  Światowego Dnia Diabetyka. W Piechowickim Domu Kultury gościliśmy przedstawicieli diabetyków z całego powiatu . Impreza odbyła się przy finansowym wsparciu  piechowickiego Urzędu Miasta za co serdecznie dziękujemy.
 Spotkanie otworzyli i prowadzili Prezes Oddziału Powiatowego p. Waldemar Wiśniewski i Przewodnicząca naszego koła  p. Krystyna Kowalik. którzy  zwrócili uwagę  na problemy,  jakie niesie za sobą cukrzyca. Wśród gości była p. Elżbieta Zakrzewska dyr. Szpitala MSW w Jeleniej Górze, która wskazała na potrzebę profilaktyki w  walce z cukrzyca, aby choroba ta  przestała być problemem społecznym.
 Wyróżniającym się w pracy społecznej wręczono podziękowania i okolicznościowe      szklane statuetki wykonane przez Małgorzatę Sztabińską .

Po części oficjalnej  około 60 uczestników  bawiło się przy dźwiękach muzyki , posilając  się smacznym menu przygotowanym przez członków koła.

Za pomoc w organizacji imprezy wszystkim wolontariuszom serdecznie dziękujemy.
 
Dwie imprezy :  -  Sportowy piknik pokoleń  i  Międzypokoleniowy festyn  -  święto pieczonego ziemniaka zorganizowano  w ramach  konkursu ofert i wsparcia realizacji zadania publicznego,   na które uzyskano z UM dotację w wysokości 2000 zł.

 

Czytaj
 
Współpraca z Semily trwa....
Redaktor: POK   
16.09.2014.

Image Piękna pogoda umiliła wyjazd do Semily delegacji z  Piechowic na imprezę  „Semilsky Pecen”, która odbyła się w minioną sobotę. Pośród prawie 80 stoisk prezentujących swoje rzemiosło, produkty rolne i wyroby zostały wyeksponowane Piechowickie akcenty. Na stoisku Piekarni UliJanka można było wypróbować jak smakuje polskie pieczywo, a tuż obok spróbować swoich sił w zdobieniu szkła. Szczególnie miłą niespodzianką dla mieszkańców Semily, była możliwość samodzielnego wygrawerowania swojego imienia na szklanej tabliczce. Wyjazd ten i prezentacja możliwe były dzięki kilkuletniej już współpracy Piechowickiego Ośrodka Kultury z Galerią XY z Semily. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Zdjęcia:Miasto Semily-  https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10205185294256928&set=a.10205185258016022.1073741855.1382602134&type=1&theater

Zmieniony ( 16.09.2014. )
Czytaj
 
Spotkanie informacyjne Unijny czwartek dla przedsiębiorczych w  Jeleniej Górze
Redaktor: Administrator   
12.09.2014.

ImageLokalny  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze  zaprasza  na bezpłatne spotkanie informacyjne pt. „Unijny czwartek dla przedsiębiorczych.”
Podczas  spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące założeń  Inicjatywy JEREMIE w zakresie  instrumentów zwrotnych tj. pożyczek, kredytów , możliwości pozyskania poręczeń kredytowych oraz  informacje o  możliwościach wsparcia sektora MŚP w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
Prelegentami spotkania informacyjnego będą przedstawiciele:  Oddziału Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości w Jeleniej Górze, Funduszu Poręczeń Kredytowych w Jeleniej Górze oraz Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze.
Spotkanie informacyjne  odbędzie  się w dniu 25.09.2014 roku w siedzibie Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze,
Plac Ratuszowy 32/32 a,
 w godzinach 10.00 – 13.30


Osoby, które chciałyby wziąć udział w spotkaniu uprzejmie prosimy o przesłanie zgłoszenia  e-mailem na adres:  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć   do dnia 23.09.2014 r. – ze wskazaniem: imienia i nazwiska,  nazwy firmy/instytucji oraz e-maila kontaktowego do firmy lub kontakt telefoniczny z Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze pod numerem telefonu:  75 764 94 66; 75 75 249 42.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.   Spotkanie informacyjne jest bezpłatne.
Na miejscu udostępnione zostaną bezpłatne materiały informacyjne.
Serdecznie zapraszamy !

 
Narodowe Czytanie w Szklanym Ogrodzie
Redaktor: POK   
08.09.2014.
Image    6 września br.  po raz kolejny w Piechowicach usłyszeć można było utwory klasyki polskiej literatury. Występem mistrza słowa- Ryszarda Wojnarowskiego rozpoczęto kolejną edycję Narodowego Czytania. Przedstawione na wstępie fragmenty „Pana Wołodyjowskiego” od początku zauroczyły publiczność i pozwoliły przeżyć zapierające dech w piersiach przygody Sienkiewiczowskich bohaterów. Słuchając kolejnych fragmentów „Trylogii” w wykonaniu przedstawicieli Urzędu Miasta, POK i poetki- p. Urszuli Musielak można było poczuć klimat Polski różnorodnej i wielokulturowej opisanej przez H. Sienkiewicza. „Wspólna lektura to doskonały moment, by odczytać ten tekst na nowo, by zadać mu współczesne pytania, zastanowić się nad tym, co mówi nam dziś o Polsce i Polakach”- napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski.
Niestety pogoda nie pozwoliła, by wszyscy chętni, którzy zaplanowali na ten dzień swój udział mogli zaprezentować przygotowane fragmenty. Obecni w „Szklanym Ogrodzie” przedstawiciele placówek oświatowych, harcerze oraz mieszkańcy Piechowic musieli ustąpić miejsca ulewie i burzy. 
Piechowicki Ośrodek Kultury składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział i wyrazili chęć uczestnictwa w Narodowym Czytaniu, a w szczególności p. Urszuli Musielak za bezinteresowne zaangażowanie i pomoc w realizacji tego wydarzenia.
Zmieniony ( 08.09.2014. )
Czytaj
 
Zapraszamy na kurs komputerowy
Redaktor: POK   
05.09.2014.
Image
Zmieniony ( 05.09.2014. )
Czytaj
 
Zbiórka odpadów wielkogabarytowych
Redaktor: Administrator   
03.09.2014.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 10 z 1778Miasto w obiektywie
foto19abbb.jpg

design by www.treephoto.pl